Gotland är som en godisbutik för den som gillar att göra utflykter! Här är alltid nära till vacker natur och spännande utflyktsmål. Kusten bjuder på hög och dramatisk klintkust, mjukt rundad sandstrand, skönt rasslig stenstrand och imponerande raukar.
Vill du se fåglar, blommor, skalbaggar, fjärilar eller fladdermöss? Är det gamla bilar, eko-odling eller tryffelhundar som får ditt hjärta att spritta till? Kanske vill du ta chansen att besöka någon av öarna runt Gotland?
Här på ön ligger fornminnena tätt och det finns kunniga guider att anlita, allt från stenålder fram till Kalla kriget.
Ett tips är att kombinera med att träffa uppfinnare, betongdesigners, konstnärer, ekologiska hus, spelutvecklare, författare eller någon annan intressant person! Kanske besöka spännande utvecklingsområden som exempelvis Gotland Ring, Bungenäs, Furillen, Slite och Burgsvik?
Vi tar hand om hela din rundtur; planerar, bokar studiebesök och guider, ordnar transporter och genomför.